W schronisku młodzieżowych w Berlinie przy Kluckstraße 20 stycznia br. miało miejsce spotkanie opiekunów polsko-niemieckich praktyk młodzieżowych, które odbędą się w 2016 roku w schroniskach Berlina i Brandenburgii. Stronę polską reprezentowała Maria Syrek, prezes Zachodniopomorskiego Oddziału PTSM i jej zastępca, Iwona Kowalczyk, zaś niemiecką: Jenny Busch, reprezentująca stowarzyszenie DJH w Berlinie-Brandenburgii, od wielu lat odpowiedzialna za stronę organizacyjną i merytoryczną praktyk polskich uczniów oraz Mario Krogulec, dyrektor schroniska młodzieżowego w Berlinie Am Wannsee.

od lewej: Myriam Kethal i Mario Krogulec.

Mario Krogulec przygotowuje plan praktyk.

Jenny Busch i Maria Syrek podpisują wnioski o dotację praktyk, które złożone zostaną do PNWM.

Podczas wizyty w Berlinie omówiono stan przygotowań do realizacji polsko-niemieckiego projektu, jakim są praktyki w niemieckich schroniskach młodzieżowych, możliwości dofinansowania projektów przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży oraz konieczność przygotowania polskich uczniów do miesięcznej praktyki za granicą. Partnerzy ustalili termin następnego spotkania przygotowawczego na marzec br. tym razem po stronie polskiej. W Berlinie -Brandenburgii przygotowano miejsca dla 16 polskich praktykantów.

Jenny Busch – odpowiedzialna ze strony stowarzyszenia DJH w Berlinie – Brandenburgii za organizację praktyk młodzieżowych.

Od lewej: Jenny Busch, Iwona Kowalczyk i Maria Syrek.

Przed recepcją w schronisku przy Kluckstrasse.

Click edit button to change this text.