W dniach 6 – 9 września br. Odział Zachodniopomorski PTSM świętował trzy Jubileusze 25 – lecia:
Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży,
Schroniska Młodzieżowego CUMA w Szczecinie,
Schroniska Młodzieżowego FALA w Pobierowie.
W uroczystości uczestniczyli goście z Polski, Niemiec i Norwegii – przedstawiciele Stowarzyszenia Schronisk Młodzieżowych z Polski, Meklemburgii Pomorza Przedniego, Brandenburgii Nordmarku i Hamburga.
Władze Szczecina reprezentowali Olgierd Geblewicz- Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Krzysztof Soska – Wiceprezydent Miasta Szczecin.
Podkreślano, że przyjęte przez partnerów formy pracy sprawdziły się i dzięki nim udaje się zrealizować 2,5 tys. projektów rocznie, w których uczestniczy 10.000 uczestników z Polski i Niemiec; są to spotkania, konferencje, warsztaty, które dają okazję do wspólnych kontaktów, wymiany myśli i doświadczeń w duchu tolerancji.
Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego wręczył Dyrektorom „Jubilatom” Honorowe Odznaki Gryfa Pomorskiego.Otrzymali je dyrektorzy Zbigniew Jakobsche i Robert Bresler.
Prezes Zarządu Głównego PTSM Waldemar Domarańczyk wręczył również wspomnianym dyrektorom odznaczenia branżowe.
Maria Syrek – Prezes Oddziału Zachodniopomorskiego PTSM podsumowując współpracę polsko – niemiecką powiedziała m.in. (poniżej tekst wystąpienia):

ROK1993