SSM ŻAGIEL W DZIWNOWIE
NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

SSM „Żagiel” usytuowane jest w Dziwnowie. Gmina Dziwnów posiada niezwykłe walory przyrodnicze. Występują tu lasy i parki, wśród których można spędzić czas na długich, relaksujących spacerach. Szczególnie godny polecenia jest użytek ekologiczny „Martwa Dziwna”, będący dawnym naturalnym ujściem rzeki Dziwny. To przepiękna okolica, pełna zieleni, gdzie występuje prawnie chroniony mikołajek nadmorski – przyrodniczy symbol Dziwnowa, występujący w herbie gminy. Przez tę okolicę prowadzi także ścieżka rowerowa i piesza.
Gmina pochwalić się może również wieloma innymi atrakcjami. Do takich można z pewnością zaliczyć most zwodzony, jeden z nielicznych tego typu obiektów w Europie. Warto także wybrać się w rejs po morzu i zalewie statkami wycieczkowymi, zbudowanymi na wzór okrętów pirackich. Z kolei nowoczesna hala sportowo – widowiskowa zapewnia możliwość korzystania z: solarium, sauny, siłowni oraz uczestniczenia w licznych imprezach sportowych i artystycznych.
Budynek schroniska sezonowego „Żagiel” znajduje się w Szkole Podstawowej, w centrum miasta, gdzie wraz z Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Kultury oraz Aleją Gwiazd Sportu tworzy centrum kulturalno – sportowe. Teren schroniska jest zagospodarowany i przystosowany do przebywania na nim dzieci i młodzieży.
W odległości około 100 m od schroniska znajduje się morze z rozległą piaszczystą plażą.

Mickiewicza 27

72-420 Dziwnów

tel./fax 91 381 35 79

Jak spędzić czas w schronisku?

  • możliwość gry w tenis stołowy;
  • zajęcia taneczne i ruchowe na sali gimnastycznej do zajęć;
  • relaksując się na „patio” związanym z tematyką morską, gdzie usytuowany jest grill.
0
Populacja
0km2
Powierzchnia