SSM W WAŁCZU

Wałcz malowniczo położony jest pomiędzy dwoma jeziorami Raduń i Zamkowym, w południowo – wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. Miasto otoczone jest pięknymi, czystymi ekologicznie lasami, a liczne plaże i kąpieliska, wypożyczalnie sprzętu stwarzają wręcz doskonałe warunki dla turystów. Dużą atrakcję turystyczną stanowi „Bukowina Wałecka”, gdzie znajduje się Ośrodek Przygotowań Olimpijskich kajakarzy i wioślarzy – oddalony od schroniska ok. 1 km.
Na terenie powiatu wałeckiego znajduje się wiele rezerwatów przyrody m.in. „Wielki Bytyń”. Bogaty świat zwierząt: dziki, sarny, jelenie, lisy, borsuki, kuny leśne, łasice, wydry, bobry, żubry, orliki krzykliwe i wiele innych. Jest tu także wiele szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych i wodnych.
Szkolne schronisko młodzieżowe oddalone jest od centrum miasta ok. 1,5 km, u wylotu drogi na Gorzów Wlkp., w cichej, spokojnej okolicy. Do jeziora jest ok. 500 m, a w pobliżu znajdują się dwie strzeżone plaże, basen kryty i las. Budynek schroniska zbudowany jest z czerwonej cegły. Teren SSM jest ogrodzony, a z tyłu budynku znajduje się plac rekreacyjny z miejscem na grilla (duży grill oraz meble ogrodowe na wyposażeniu schroniska). Wieczorami można miło spędzić czas na świeżym powietrzu, na ogrodzonym terenie, rozkoszując się spokojem.

Al. Zdobywców Wału Pom. 90

78-600 Wałcz

tel. 67 349 41 04

kom. 723 478 515

Jak spędzić czas w schronisku?

  • „Czarodziejska Górka” między Strącznem a Rutwicą;
  • klasycystyczny budynek Muzeum Ziemi Wałeckiej z końca XVIII w.;
  • fragment niemieckich fortyfikacji obronnych będących częścią Wału Pomorskiego (płn.- wsch. część miasta);
  • park linowy.
0
Populacja
0km2
Powierzchnia