SSM W STARYM BORKU

Schronisko znajduje się 6 km na zachód od Kołobrzegu. Położone jest
w malowniczej, ekologicznej wsi otoczonej lasami, 2500 m od morza. Lokalizacja schroniska zapewnia piękne widoki, dużo przestrzeni, doskonałe miejsce na spacery i wycieczki. Można tu uprawiać turystykę rowerową lub pieszą – spacer nad jezioro, do lasu czy na plażę z całą pewnością poprawi kondycje i samopoczucie odwiedzających tą urokliwą miejscowość.
Pokoje w schronisku wyposażone są w łóżka, stoły, krzesła, szafę i umywalkę. Posiadamy również pokoje z łazienkami. Naszą wizytówką jest gościnność, a więc przede wszystkim zapewnienie wygody, dobrej atmosfery, bezpieczeństwa oraz wysokiej kwalifikacji zawodowej i poziomu etyczno – moralnego pracowników schroniska.

Stary Borek 33

78-132 Grzybowo

tel./fax 94 358 10 70

kom. 697 584 333

Jak spędzić czas w schronisku?

  • na terenie schroniska znajduje się boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki, sala do tenisa stołowego;
  • na wyposażeniu są piłki, skakanki, piłkarzyki, badminton, gra w boules, gry planszowe;
  • można bezpłatnie wypożyczyć rowery (15 sztuk) i udać się na kilkugodzinną wycieczkę wyznaczonymi ścieżkami.

Miasto i okolice

Schronisko położone jest w gminie Kołobrzeg. Stary Borek to wieś znajdująca się w strefie ochrony uzdrowiskowej „C” i w strefie ochrony górniczej złoża wód solankowych. Powietrze na tym obszarze jest bardzo czyste, a klimat przyjazny człowiekowi, który szuka spokoju i różnorodnych możliwości rekreacji.

Dla miłośników jazdy rowerowej w niedalekiej odległości od schroniska znajdują się ścieżki rowerowe:

  • przyrodniczo – historyczna trasa rowerowa „Ku Słońcu”;
  • szlak wokół jeziora Resko;
  • szlak „Bocianich Gniazd”.

W pobliżu schroniska znajduje się stadnina koni sportowych, w której można wykupić lekcję jazdy konnej. Dodatkowo można tam obejrzeć piękne konie i wiele innych zwierząt, a także skorzystać z przejażdżek konnych po okolicy.
Turyści przebywający w naszym schronisku korzystają z urokliwej plaży w pobliskim Grzybowie, która jest jedną z najpiękniejszych plaż polskiego wybrzeża. Szeroka, czysta, piaszczysta plaża oraz czyste i ciepłe wody Bałtyku zachęcają do kąpieli słonecznych oraz morskich wielu przyjezdnych gości. Przy plaży na wydmach rosną lasy sosnowe tworzące unikalny mikroklimat dobroczynnie wpływający na drogi oddechowe. Plażą z Grzybowa można spacerować do Dźwirzyna bądź Kołobrzegu, podziwiając okoliczną przyrodę i chłonąc przy tym dobroczynny, morski jod.

Co trzeba zobaczyć?

Muzeum Oręża Polskiego – stała ekspozycja ułożona chronologicznie, przedstawia bogatą kolekcję dokumentującą historię polskiej wojskowości od okresu średniowiecza do współczesności. Wystawę uzupełnia ekspozycja plenerowa gromadząca 70 pojazdów ciężkich i samolotów oraz skansen morski. Bardzo ciekawa atrakcja dla miłośników historii i nie tylko.

Latarnia Morska – obecną latarnię morską wybudowano w 1945 r. Wysokość wieży wynosi 26 m, natomiast wysokość światła emitowanego przez latarnię to 36 m n.p.m., a zasięg światła to ponad 29 km. Latarnia udostępniona jest do zwiedzania.

Bazylika – jej początki datowane są na około XIII w. Bazylika w obecnym kształcie pojawiła się dopiero w XVw. Podczas II wojny światowej w 1945r. została całkowicie spalona. Ostatecznie odbudowano ją dopiero w latach 1972 – 1982. Dziś w jej wnętrzu możemy podziwiać bardzo cenne średniowieczne dzieła sztuki, które tworzą niepowtarzalny historyczny klimat.

Rancho Indian i MINI ZOO – niezwykła atrakcja turystyczna, szczególnie dla dzieci w wieku szkolnym. Na obszarze tego zespołu można strzelać z łuku indiańskiego, rozpalić ognisko w wigwamie (pieczenie kiełbasek), dowiedzieć się kilku ciekawostek o życiu Indian. Istnieje także możliwość przebierania się w stroje indiańskie oraz wzięcie udziału w różnorodnych grach, zabawach, konkursach
z cennymi nagrodami. Z kolei w MINI ZOO zobaczyć można strusie afrykańskie, byczka szkockiego, świnki wietnamskie, egzotyczne ptactwo, jelonka Bambi, kozły, wielbłądy, osiołki, lamy, daniele, owce, zebry i wiele innych zwierząt.

Ponadto warto zobaczyć

  • Port (pasażerski, rybacki, jachtowy);
  • Piracką Przygodę;
  • Skorzystać z rejsu statkami;
  • Zwiedzić istniejące szlaki turystyczne.
0
Populacja
0km2
Powierzchnia