W ogrodach schroniska młodzieżowego DJH nad jeziorem Wannsee 9 września  2015r. spotkali się przyjaciele i partnerzy  stowarzyszenia DJH Berlin-Brandenburg. Gospodarzem spotkania był prezydent stowarzyszenia Berlin-Brandenburg, Alexander Fritzke, przewodniczący zarządu, Burkhard Helle i nowy dyrektor schroniska młodzieżowego Am Wannsee, Mario Krogulec.  W spotkaniu uczestniczyła również Jenny Busch, była dyrektor schroniska, która wiele lat temu odważyła się przystąpić do polsko-niemieckiego projektu „praktyki młodzieżowych w niemieckich schroniskach”. W rozmowach wzięły udział również Maria Syrek i Iwona Kowalczyk z Zachodniopomorskiego Oddziału PTSM, odpowiedzialne za współpracę obu stowarzyszeń w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Od lewej: Maria Syrek, Mario Krogulec i Iwona Kowalczyk. Przed schroniskiem w Berlinie Am Wannsee

Od lewej: Iwona Kowalczyk, Jenny Busch, Alexander Fritzke i Maria Syrek

Rozmowy przedstawicieli polskiej strony z prezydentami  DJH Berlin-Brandenburg dotyczyły także kontynuacji współpracy w 2016 roku i wspólnych przedsięwzięć, między innymi   dla kierowników schronisk młodzieżowych z Polski i Niemiec.

Od lewej: Maria Syrek i Jenny Busch, zaprzyjaźnione działaczki DJH i PTSM, które przed wielu laty rozpoczęły współpracę w ramach praktyk polskich uczniów w niemieckich schroniskach młodzieżowych.

Maria Syrek w rozmowie z Burkhardem Helle o polsko-niemieckich projektach młodzieżowych.

Młodzież przed schroniskiem młodzieżowym.