Giełda Partnerów

Jak znaleźć szkołę partnerską w Niemczech?

PNWM pośredniczy w nawiązywaniu partnerstw między instytucjami, szkołami, stowarzyszeniami i osobami prywatnymi. Na stronie głównej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży możecie Państwo znaleźć pasującego partnera niemieckiego:
http://www.pnwm.org/gieldy-kontaktow/gielda-partnerow-do-projektow/
Jednostka Centralna PNWM w Szczecinie także pomaga polskim szkołom i instytucjom młodzieżowym w szukaniu niemieckiego partnera i nawiązywaniu pierwszych kontaktów. Jeśli potrzebują Państwo naszej pomocy, prosimy o przesłanie do nas mailem swojej oferty w języku niemieckim, zawierającej krótki opis Państwa szkoły bądź organizacji oraz formy współpracy, jakiej Państwo oczekują.

We wrześniu 2014 roku Oddział Zachodniopomorski Polskiego Towarzystwa Schronisk podjął się organizacji polsko – niemieckiej giełdy partnerskiej dla organizatorów wymian młodzieżowych, zainteresowanych realizacją projektów na wodzie. Do udziału w spotkaniu zgłosiło się czterdzieści osób z Polski i NIemiec. Szkolenie zostało zorganizowane w Szczecinie nad J. Dąbie.

Prawdziwym egzaminem dla uczestników seminarium był spływ kajakowy rzeką Płonią. Dwójkowe załogi polsko-niemieckie musiały się ze sobą nie tylko porozumieć, ale także dopłynąć do celu. Był to świetny czas na poznanie się i planowanie wspólnych projektów.

Odprawa przed spływem kajakowym, Giełda partnerska. Projekty na wodzie Szczecin 2014

Spływ rzeka Płonia, załogi polsko-niemieckie. Giełda partnerska, Projekty na wodzie Szczecin 2014

Runda zapoznawcza, Michael Sell zaznacza na mapie PNWM miejsce, z którego pochodzi. Giełda partnerska, Projekty na wodzie Szczecin 2014