24 i 25 stycznia 2015r. w schronisku młodzieżowym DJH „Vor dem Burgtor” w Lubece odbyło się tradycyjne spotkanie przyjaciół i działaczy Niemieckiego Stowarzyszenia Schronisk Młodzieżowych (DJH). „Grünkohlfest” czyli uroczystą kolację, na której serwuje się danie tego regionu – duszony jarmuż z ziemniakami i kilkoma rodzajami mięs (zazwyczaj bardzo tłustych) można porównać do polskiego bigosu, spożywanego w okresie karnawału. Każda z gospodyń ma swój własny przepis na podanie jarmużu, ale wszyscy zgodnie okrzyknęli, że tegoroczne danie było wyśmienite. Do jedzenia tego warzywa przekonują nie tylko racjonalne dane o „kopalni witamin”, ale także walory smakowe. Przemarznięty zimą jarmuż traci swoją goryczkę i  smakuje bardzo szlachetnie.

W tegorocznym spotkaniu w Lubece wzięło udział ponad siedemdziesiąt osób z kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn oraz liczni zaproszeni goście, min. ze szczecińskiego oddziału PTSM: Maria Syrek i Iwona Kowalczyk. Gościem specjalnym była Angela Braasch-Eggert, prezydent Niemieckiego Stowarzyszenia DJH i od ubiegłego roku prezydent światowego ruchu schronisk młodzieżowych.

Sobotni wieczór zakończył pokaz filmu nakręconego podczas wycieczki działaczy i sympatyków DJH w Lubece do Bonn i Koloni. Był to nie tylko wieczór wspomnień, ale także okazja do zachęcenia nowych członków DJH do wspólnej podróży w 2015 roku.

Niedziela poświęcona była natomiast przygotowaniom młodzieżowego spotkania polsko-niemieckiego – warsztatom orkiestr dętych. Pierwsze takie spotkanie odbyło się we wrześniu 2014r. w Lubece, rewizyta planowana jest w 2015r w Szczecinie.