Przez pięć dni, od 14 do 19 lipca 2017 w Szczecinie trwało Trójstronne Spotkanie Młodzieży z Polski, Niemiec oraz Ukrainy. Organizatorami międzynarodowego spotkania byli: Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych – Oddział Zachodniopomorski w Szczecinie, Gmina Gryfino i Gryfiński Dom Kultury.

W wypoczynku wzięło udział 15 uczestników z Niemiec – zrzeszonych w Niemieckim Stowarzyszeniu Schronisk Młodzieżowych z Rostoku, 15 dzieci z Gminy Gryfino oraz 20 uczestników z Sambora – partnerskiego miasta na Ukrainie z którego, każdego roku w okresie wakacyjnym polonijne dzieci odwiedzają Polskę i korzystają z wypoczynku jaki organizuje dla nich nasza gmina.

Młodzież wraz z opiekunami spędzała czas zwiedzając atrakcyjne zakątki Szczecina i okolic, poznając historię miejscowości, korzystając z lokalnych atrakcji i specjalnie dla nich przygotowanych spotkań oraz rozrywek. Jeden dzień wspólnego wypoczynku poświęcony był również na wyjazd do Międzyzdrojów, gdzie odwiedzono m.in. Muzeum Przyrodnicze, Aleję Gwiazd. Uczestnicy mieli także okazję spędzić czas na plaży czy poznać ciekawą architekturę miasta.

W poniedziałek, 17 lipca 2017 uczestnicy międzynarodowego projektu odwiedzili Gryfino. W Pałacyku pod Lwami przygotowano dla nich atrakcje sportowo-rekreacyjne. Najpierw młodzież spotkała się z gryfińskimi policjantami i strażnikami miejskimi Podczas spotkania funkcjonariusze przeprowadzili zajęcia profilaktyczne propagujące bezpieczeństwo podczas wakacji. Rozmawiano m.in. o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego korzystania z nienadzorowanych zbiorników wodnych czy bezpieczeństwie w sieci. Jednym z punktów spotkania, cieszącym się dużym zainteresowaniem grupy były zajęcia profilaktyczne z wykorzystaniem ALKOgogli.

Międzynarodowa młodzież brała także udział w mini olimpiadzie w Pałacyku pod Lwami. Grano w siatkówkę, a także strzelano do celu na mini strzelnicy przygotowanej przez KSS LOK „Regalica” Można było także rozegrać partyjkę szachów. Warsztaty taneczne przeprowadziła Katarzyna Pawlak z Fitdance Studio w Gryfinie.